Colegul meu - prietenul meu special!

Proiect finanțat de Raiffeisen Bank

Prin Programul de granturi  ”Raiffeisen Comunități”

Raiffeisen comunitati

Fragile X Society

Proiectul ”Colegul meu, prietenul meu special”
Susținut de Raiffeisen Bank prin Programul de Granturi „Raiffeisen Comunitati” 2016

GHID DE BUNE PRACTICI al Asociației în Beneficiul Copiilor cu Dizabilități

Acest Ghid a fost realizat în cadrul proiectului „Colegul meu – prietenul meu special”, finanţat de Raiffeisen Bank S.A. prin programul „Raiffeisen Comunităţi 2016”, fiind tipărită într-un număr de 200 exemplare. Scopul nostru este ca prin acest ghid succint să oferim cadrelor didactice actuale şi viitoare ...

Ataşamente:
Download-ează fișierul (GHID de bune practici - ABCD.pdf)GHID de bune practici - ABCD.pdf3808 kB

Proiectul ”Colegul meu, prietenul meu special”

Căsuța mea

Astazi, doamna învățătoare ne-a pregătit o surpriză! Vom picta o căsuță, așa cum ne-o dorim noi... și jucăriile noastre!

Ne-am împărțit în echipe de câte 4-5 copii, ne-am suflecat mânecile și am trecut la treabă. Mai întâi ne-am pregătit culorile pe paletă si am colorat curtea căsuței. Ne-am ales culoarea bleu, pentru ca am vrut sa semene cu cerul într-o zi senină de primăvară! Apoi am trecut la acoperiș. Am pus roșul acela cu mare atenție, căci în dorința noastră de a avea cea mai frumoasă căsuță, exista riscul să ne colorăm și cămășile albe!